• com.tr, .net.tr, .org.tr ön siparişler belgesiz tescillerin başlayacağı saate kadar alınacak olup, tescil başlayınca rezerve eden üye adına servis üzerinden otomatik kaydedilir.
  • .com domain müşteri paneli üzerinden ön siparişler önce gelen rezerve eder kuralına tabi olup her bir domain sadece bir adet ön sipariş verilir.
  • Belgesiz ön siparişler her ne sebeple olursa olsun iptal edilemez ve devredilemez.
  • Belgesiz .com.tr, .net.tr, .org.tr ön siparişler için tahsil edilen ödemeler domainin tescil edilememesi durumunda depozitonuza iade edilir. Tahsil edilen ödemeler geri iade edilemez.
  • Tüm müşteriler, Ön Siparişlerinin canlı kayıtlar olmadığını kabul eder ve bu nedenle Atak Domain, herhangi bir domainin kesinlikle kaydedileceğini garanti edemez. Genel Kullanılabilirlik Ön Sipariş döneminde yapılan tüm başvuruların riski müşteri’ye aittir ve Atak Domain, Genel Kullanılabilirlik sırasında güvence altına alınmayan domain / domainlerden sorumlu tutulamaz.

Tüm Müşteriler aşağıdaki şartları kabul eder:

  • a) Belgesiz .com.tr, .net.tr, .org.tr için Ön Sipariş verirken, müşterinin siparişinin ön kayıt yapılabilmesi için müşterinin ödeme yapması gerekmektedir. 
  • b) Ön sipariş kaydı yaparken domain whois bilgilerinin güncel ve doğru tutmanın müşterinin sorumluluğunda olduğunu ve eksik-hatalı whois kayıtlarından dolayı domainin tescil edilemeyeceğini müşteri kabul eder. 
  • c) Trabis web sitesinde bulunan Tescil Politikaları ve Prosedürlerine bağlı olmak (bunu bulamazsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz ve gerektiğinde size doğrudan bir bağlantı göndereceğiz).

Belgesiz .com.tr, .net.tr, .org.tr Ön Sipariş SSS

Bir domaini ön sipariş edersem, bu bir alan adı kaydettiğim anlamına mı gelir?

Ön kayıt siparişi vermek, domain adresinizi alacağınızı garanti etmez. Ancak, Genel Kullanılabilirlik açıldıktan hemen sonra domain adresinizin sırada olacağını ve kayıt defterine gönderilmeye hazır olacağını garanti edeceğiz. Herhangi bir nedenle alan adınızı alamazsanız, kayıt ücretiniz depozitonuza iade edilecektir.

Domain ön siparişi için kayıt ücretleri nelerdir?

Ön kayıt ücretlerine sadece kayıt ücreti tahsil edilir. Alan adı size verilmezse, bu ücret kesinti yapılmadan depozitonuza iade edilecektir.

Bir domain için birden fazla ön kayıt siparişi varsa ne olur?

.com.tr, .net.tr, .org.tr domain uzantıları için sadece ilk rezerve eden kişi tarafından 1 adet sipariş geçilebilmektedir.

TRABİS 14 Eylül 2022’de Açılıyor!

Hemen Ön Sipariş İle .Com.TR Alan Adına sahip olun. Tıklayın.